Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

4 nejdůležitější věci, které si musíte uvědomit před tím, než prodáte firmu

Před tím, než začnete přemýšlet o prodeji vaší firmy, tak si musíte uvědomit 5 věcí, ve kterých se prodej firmy výrazně liší od běžného prodeje nemovitostí.

 

computer-1185567 1280

 

 

 

 

 

Dobra prodeje

U prodeje firmy počítejte s mnohem delší dobou. Proces prodeje je mnohem složitější a vyžaduje mnohem více povolení, papírování a delší čas schvalování. Záleží také hodně na tom,  jestli budete kupovat hotově nebo vyřizovat úvěr.

 

Zvládnete to sami?

Prodej firmy je spojen s početnými riziky. Obchody se často pohybují v miliónových částkách. Proto se nedoporučuje se nic nenechávat náhodě a nechat vše na odbornících.  Takže i přes to, že budete muset zaplatit odborníky, tak ne jenom, že si ušetříte plno času a nervů, ale v konečném důsledku ještě vyděláte. Jak je to možné? Experti pro vás totiž s největší pravděpodobností vyjednají lepší podmínky prodeje a často i finální cenu. Porozhlédněte se v katalogu firem na prodej.

 

Znalecký posudek

Abyste mohli prodat firmu, tak nepotřebujete žádný znalecký posudek, protože znalec vám řekne pouze odhadovanou hodnotu firmy jako takové. Do hodnoty firmy se, ale nepočítají pouze její nemovitosti, ale také know-how, zaměstnanci a značka firmy. Nemovitosti Applu můžou mít daleko nižší hodnotu než jak ji vnímá veřejnost. Tržní (reálnou) hodnotu vám odkryje až tržní konkurenční prostředí. Tam se teprve ukáže pravá hodnota firmy na trhu.

 

Nezatajujte informace

Při prodeji vyložte všechny karty na stůl. Vyvarujte se zatajování, zamlžování nebo poskytování nepravdivých či zavádějících informací. Všechny tyto skutečnosti vyjdou dříve nebo později na povrch. Riskujete tak při nejmenším své dobré jméno.