Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Co znamená zánovní mobil?

Zrovna sháníte nový telefon a kromě obyčejných úplně nových mobilů občas narazíte i na takové názvy, jako je třeba zánovní telefony. A vy jste úplně zmatení z toho, co to má jako znamenat. A my jsme o tom pro vás napsali celý článek. Nemáte zač.

rozbalený telefon

Co je to ten zánovní mobil?

Odpověď vás překvapí. Je to telefon, který není tak úplně nový. Ale pozor, není to telefon, který někdo vrátil proto, že nefunguje, nebo že se po pár dnech používání začal rozpadat. Jedná se o telefon, který splňuje některou z následujících podmínek:

  • byly vystaveny na prodejně - už byly někdy rozbaleny, nebo se s nimi v rámci prezentace pracovalo
  • při dopravě se poškodil obal - stane se
  • někdo je brzy po nákupu vrátil - nevhodný dárek, nevyhovovalo ovládání
  • jde o doprodej

Vidíte, že tam není nic jako "válely se ve šrotu" a podobně. To proto, že předtím, než jsou tyto telefony uvedeny do prodejte, musí projít určitými kontrolami. Obchody nemohou jen tak prodávat rozbité zboží, nebo zboží, které k tomu má blízko. Pro vás to znamená často mnohem menší cenu než při nákupu nového zboží a strach nemusíte mít ani z toho, že byste přišli o klasickou dvouletou záruku. Zánovní zboží je prakticky skoro stejné jako nové.

TIP: Pro zánovní mobily je dobré sehnat levné obaly, poté ideálně tvrzená skla pro mobily, nějaké krásné pouzdra a nebo rovnou držáky na mobil do auta.

telefon

Kromě mobilů si takto můžete pořídit třeba i televizi nebo počítač. A tady rozhodně nekončíme. Zánovní pračky, kuchyňské příslušenství, velké spotřebiče a třeba i hračky už nejsou žádná novinka. Oblíbené jsou hlavně u mladých lidí, kteří si vybavují svůj první byt. Ale třeba i u těch, kteří prostě potřebují nový telefon.

Další aktuální články:

Je noční vidění pro myslivce legální?