Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Umělá tráva opět zase jako nová se společností GOLDRETURN

Venku je teď skoro stále krásné počasí, které přímo vybízí k fyzické aktivitě. Tu můžete realizovat buď v přírodě nebo naopak na různých hřištích a sportovištích. Pokud jste fanouškem druhé varianty, zcela oceníte krásný povrch na takovém hřišti v opačném případě může snadno dojít ke zranění vlivem opotřebovaného povrchu, který je následně velmi kluzký.

 

Shrňme si, co je to v obecném slova smyslu hřiště. Je to místo určené pro provozování určitého sportu nebo hry. V pravidlech jsou většinou přesně určeny tvary a rozměry hřiště a často i jeho povrch a další parametry. Kromě hrací plochy se na hřišti často nacházejí další předměty či zařízení potřebné pro příslušnou hru, například branky, síť a jiné náčiní.

 

Sportovní povrchy

 

Antuka 

Způsobů výstavby antukových kurtů je několik. Vždy jsou návrhy individuálního charakteru a zároveň uzpůsobeny všem požadavkům zákazníka. Nezanedbatelnou roli na každém hřišti hraje i osvětlení, oplocení a v neposlední řadě i provoz a údržba. Většinou se jedná o škvárový podklad, na kterém je položena antuka.

 

Beach volejbal 

Hřiště je ohraničeno ohradou z tvrdého dřeva. Vrstva křemičitého písku je oddělena od podkladní vrstvy vodorozpustnou geotextilií. 

 

Sport Court – PowerGame 

Tento oblíbený venkovní povrch je ideálním řešením pro nová hřiště, ale vynikající a bezpečný povrch lze vytvořit i překrytím starých poničených ploch. Za přijatelné náklady tak můžeme jednoduše získat vzhledově atraktivní a všestranný povrch. Struktura s příčným rastrováním šetří pohybový aparát a umožňuje výbornou manévrovatelnost. Odvod vody zajišťuje mřížkový design a povrch tedy lze využívat celosezónně. Výborně odolává povětrnostním vlivům a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. V neposlední řadě oceníme snadnou montáž i demontáž systému.

 

Polyuretanové a plastové povrchy

Pokud chystáte výstavbu víceúčelového hřiště a nejste omezeni rozpočtem, pak pro vás budou nejlepší skládané plastové povrchy, případně polyuretanové povrchy. Ty polyuretanové mají výborné technické vlastnosti, dobře se na nich pohybuje a skvěle vypadají. Plastové jsou zase odolné, pevné a stabilní. Všechno to ale má jeden háček – pořizovací náklady těchto povrchů jsou vyšší.

 

Umělá tráva

Pokud máte rozpočet nižší, zcela jistě bude na Vašem sportovišti umělá tráva. Také tento povrch má velmi dobré užitné vlastnosti: dobře se na něm hraje, snadno se opravuje a největší předností je možnost celoročního používání. Navíc je šetrný k životnímu prostředí. Jeho velkou devízou je také cena: umělá tráva vyjde mnohem levněji (až o 40 %), než zmíněné plastové nebo polyuretanové povrchy.

 

Jelikož je umělá tráva ten nejčastější povrch na sportovištích v České republice je třeba se o něj velmi dobře starat, protože podléhá degradaci. U těchto víceúčelových hřišť, kde je sportovní povrch z umělé trávy s křemičitým vsypem, nastává po několika letech provozu zhoršení užitných vlastností, které je pro uživatele většinou již citelné. Intenzívním zašlapáním vsypu do vláken trávníku, společně s pylovým spadem a ostatními vnesenými nečistotami, se stává hrací povrch méně propustný pro dešťové srážky.

Zároveň ztrácí svou vnitřní pružnost a po dešti je až nebezpečně kluzký. Naší unikátní strojní technologií čištění a současného provzdušnění s výměnou vsypu dokážeme degradovaný trávník zrenovovat a obnovit jeho původní vlastnosti a vzhled.

 

 

Pokud hledáte vhodného partnera pro tento revitalizaci Vašeho stávajícího sportoviště nebo naopak pro stavbu nového, společnost GOLDRETURN je na to jako dělaná. Díky mnohaletým zkušenostem a odbornou praxi na poli revizí.

 

Jako specializovaná společnost působící v oblasti renovace sportovních hřišť a víceúčelových areálů Vám odborně poradíme s výběrem vhodné modernizace povrchu, oplocení či vybavení Vašeho sportoviště. Zabýváme se také realizacemi celých sportovních areálů nebo projektováním hřišť. Pomůžeme Vám také s opravami tělocvičen a sportovních hal.

 

Kontakt

Gold Return s.r.o.

Plzeňská 1270/97, 150 00 Praha 5

Mobil: 702 567 667, 604 314 698

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.