Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Chlazení průmyslových hal: v čem je podstata

V průmyslových halách jsou výdaje na energii na větrání a chlazení zařízení důležité, zejména na zajištění optimálních podmínek pro zaměstnance a procesy výroby. Kromě ekonomických aspektů hrají při výběru technologií stále důležitější roli také ekologické otázky - vysoká účinnost, minimální energetické výdaje a vyhýbání se chladivům, které mají vliv na skleníkový efekt. Proto se mimo jiné používá adiabatická technologie chlazení.

Mnoho strojů a zařízení používaných v průmyslové výrobě produkuje značné množství tepla. Můžete se toho zbavit pomocí dobré průmyslové klimatizace. Zajištění správné teploty ve výrobních halách je důležité jak pro zaměstnance, tak pro stroje. Zaměstnanec vykonávající své povinnosti v klimatizovaných místnostech, kde je teplota a vlhkost na optimální úrovni zajišťující tepelný komfort, je rozhodně efektivnější než ten, který pracuje v teplu nebo chladu. Úroveň teploty ve výrobních halách také velmi často ovlivňuje životnost zařízení. Stroje pracující v nepříznivých podmínkách se mohou přehřát a způsobit poškození.

chlazeni prum budov

 

Podstata chlazení průmyslových hal: správně zvolená klimatizace

Dobrá průmyslová klimatizace by měla především umožňovat přesnou regulaci teploty. To je obzvláště důležité zejména v potravinářském, chemickém nebo elektronickém průmyslu, kde je udržování vhodné úrovně teploty a vlhkosti předpokladem pro provádění výrobního procesu. Vzhledem k tomu, že teplota uvnitř výrobní haly je do jisté míry závislá na okolních podmínkách, musí být průmyslová klimatizace vybavena sadou senzorů, která umožňují konstantní kontrolu parametrů vzduchu.
Moderní chladicí systémy jsou automatizovaná zařízení, ve kterých se počítač stará o kontrolu a udržování cílové teploty. Automatický výběr výkonu klimatizace podle převládajících podmínek vám umožní udržovat správnou teplotu uvnitř výrobní haly. Má však také další výhodu, a to umožňuje optimalizovat náklady. Díky použití senzorů a počítačového ovládání se průmyslová klimatizace spustí pouze v případě potřeby. Tímto způsobem je možné snížit náklady na spotřebu elektřiny, a tím i výrobní náklady. Nižší výrobní náklady zase snižují konečnou cenu produktu, a tím získávají konkurenční výhodu.