Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Interim management

Interim management - J.I.P PRO FIRMY S.R.O.

Máte problém? Odešel Vám zaměstnanec a potřebujete ho rychle nahradit? A nebo Vám onemocněl na delší dobu a potřebujete za něj rychle najít dočasnou náhradu? Nebo prostě potřebujete na chvíli posílit svůj tým? Odpovědí na Vaše problémy může být Interim management.

 

Co to vlastně ten interim management je?

Interim management už má za sebou nějakou historii, zejména v západoevropských státech a v USA. Vznikl v 70. letech a největšího rozmachu se dočkal v letech 80. Do České Republiky se dostal až v posledních letech. Jeho princip spočívá v najmutí externího specialisty na krátkou dobu, obvykle mezi 3 - 9 měsíci. Máte tak možnost na krátkou dobu získat externího odborníka, který Vám pomůže s Vašimi problémy. Tento odborník může být zaměstnán v širokém spektru oborů - kvalita, výroba, projektový management, lidské zdroje, finance... Je jen na Vás, co potřebujete. 

Výhody interim managementu

Pracovník interim managementu je placen za svůj výkon, ne pouze za přítomnost ve firmě. Je také schopen nastoupit v řádech několika dnů, čož je velmi žádoucí faktor, obzvláště pokud ho potřebujete ihned. Tito manažeři jsou velmi zkušení a do firmy přináší nové znalosti a pohled na určitou problematiku. Jdou si za svými úkoly a drží se také mimo politiku společnosti, díky čemuž nepředstavují hrozbu pro stávající manažery. Osobně si vezme na starost realizaci projektu a převezme za něj odpovědnost. 

Tak co, myslíte si, že by se Vám takovýto manažer mohl hodit?