Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Návod jak ušít sedací vak

Sedací vaky jsou úžasná náhrada obyčejných židlí. A to jak doma u televize, tak třeba i v kanceláři. Skoro u práce ležet je přece mnohem lepší, než jenom sedět. Navíc v sedě se tak krásně neusíná (i když to ais záleží na tom, co zrovna děláte). Jestli nevíte, kde sedací vaky koupit, můžete si je s námi zkusit ušít. Ale protože my si v šití moc nevěříme, nejspíš stejně skončíme u toho, že si pytel na sezení raději koupíme. Pokud jste v podobné situaci, určitě čtěte až o konce. Řekneme vám, kde si vaky můžete jednoduše koupit.

sedací vak

Co budeme potřebovat

  • šablonky
  • metr
  • látku
  • výplň - polystyrenové kuličky
  • nůžky
  • potřeby na šití - jehly, nitě, špendlíky

Jak začít?

Napřed budete muset sehnat šablonu pro jednotlivé kusy, které potom budete sešívat k sobě. Na internetu najdete spoustu šablon pro různé typy sedacích pytlů. Je na vás, jestli chcete vyrábět takový, který je spíš na sezení, nebo ten, do kterého se můžete pohodlně natáhnout. Až budete mít šablony vytištěné a vystřihnete podle nich jednotlivé části, můžete se přesunout o krok dál. Každá šablona bude mít vlastní způsob vystřihování. 

Šití

Teď přichází ta těžká část. Čeká vás dlouhá doba sešívání jednotlivých výstřižků tak, aby všechny seděly tak, jak mají. Připravte si spoustu špendlíků, aby vám nepřišité výstřižky někam neutekly. Jestli máte hodně trpělivosti, bude vám bohatě stačit jehla a nit. Lepší ale bude použít šicí stroj a práci si zkrátit. Nezapomeňte, že musíte sedací vak ještě vycpat, takže ho nezašívejte úplně!

Vycpávání

Teď přichází ta prává zábava. Budete muset do vynechané mezery nacpat polystyrenové kuličky tak, aby se jich co nejvíc dostalo dovnitř a co nejmíň ven. A pokud jste někdy pracovali s polystyrenem, tak víte, že se kuličky dostanou všude, jenom ne tam, kam potřebujete. Není to ale nic, co by vysavač nevyřešil. Až budete se s vým výkonem spokojení, můžete pytel zašít.

Kde koupím sedací vak?

Máte šití dost už po tom, co jste si přečetli náš článek? Máte štěstí! Sedací pytle si můžete jednoduše koupit. Třeba na stránce Wegett, kde seženete vaky v různých velikostech i provedeních.

sedací pytel