Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Z čeho je zmrzlina vyráběná?

Nejlepší věc na létě je zaručeně zmrzlina. Každý chce mít svůj kus sněhu pod kontrolou namísto toho, aby nám padal za kabát a my z něj byli nemocní. Nejeden z nás se při odpočinkové chvilce s oblíbeným dezertem za horkého letního dne ptal: „Z čeho se taková zmrzlina vlastně vyrábí?“. Dnes Vám na tuto otázku nabízíme odpověď.

Zmrzlina

 

Z čeho je tedy zmrzlina?

 

Zmrzlina jsou údajně ledové krystalky, vzduchové bubliny a kapky tuku, které jsou do sebe polepené cukrovou sloučeninou.

 

 

Pokud se pokusíte dle zdravého rozumu vyrábět zmrzlinu sami, pak skončíte s kostkou mlíka nebo smetany v mražáku. Výrobu zmrzliny doprovází její neustálé promíchávání, aby se velké krystaly ledu nepřimíchávaly do zmrzliny a my si tam mohli užít jemnost zmrzliny na maximum.

Často se při výrobě používá i sůl, která zajišťuje, že se bod tání zmrzliny posouvá do vyšších hodnot. V některých případech společnosti pro výrobu zmrzliny řeší i tekutým dusíkem nebo suchým ledem. Naštěstí jsou tyto postupy ověřené a bezpečné. Doma to ale v žádném případě nezkoušejte. Můžete to zkusit se solí, to maximálně skončíte se slanou zmrzlinou, která Vás po ochutnání poškodí možná jen psychicky.

 

Jak se zmrzlina převáží z místa na místo?

Pokud se chystáte na prodej točené zmrzliny, pak je při převozu zmrzliny je důležité dbát na to, aby se udržovala v co největším chladu. Pokud roztaje a je nezbytné ji znovu zamrazovat, tak se v ní mohou opět objevit kousky ledu, které jemnost zmrzliny kazí.