Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Lepicí páska na značení podlah

Jste nadnárodní společností nebo drobným podnikatelem v okrese? Rozdíly si zde ukazovat nebudeme, zaměříme se však na to, co mohou mít tyto dva subjekty stejné. Jedná se zejména o systém managementu efektivity skladového hospodářství a distribuce zboží, které lze řídit za pomocí podlahových pásek.

podlahové pásky

Značení podlah páskou

V úvodu jsem nakousnul řízení logistických a distribučních procesů, což není nic snadného. Sklad o rozloze několika tisíc čtverečních metrů bude pravděpodobně složitější řídit, jak si ale pomoct? Východiskem může být užitečná páska, která se vyznačuje:

  • Nízkou cenou,
  • Výbornou viditelností,
  • Barevnou škálou,
  • Snadnou aplikací.

Použití podlahové pásky napomůže podstatně lepší organizaci a také bezpečnosti tím, že dojde k jasnému vytyčení cest, layotu, prostoru pro techniku a zaměstnance. Pásky dokáží udělit skladu systém a řídit provoz, ať už se jedná o lidi nebo stroje. Dalším použitím pásky je vyznačení oblasti pro nakládku a vykládku zboží, bezpečné/nebezpečné zóny, orientaci nebo navigaci k daným cílům.

Okamžitá aplikace

V případě, že dojde ke změně nebo poškození podlahy, okamžitě lze na to reagovat vylepením pásky, upozorňující na tento problém. Využití pásek pouze na samotné podlahy, ale například na rámy dveří, hran schodů, zábradlí nebo vrat.

BOZP

Pokud se stále domníváte, že značení podlah páskou nepotřebujete, jste na omylu. Toto značení je totiž ukotveno v legislativě, konkrétně zákonu č. 309/2006 Sb. o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a konkrétně § 6. Pro zaměstnavatele z tohoto zákona plyne povinnost opatřit podlahu právě bezpečnostními značkami, upozorňující zaměstnance na rizika. U značení je nutné vybrat vhodnou symboliku, které porozumí i jiné kultury, například návštěvy ze zahraničí. Nejste-li si jisti, v nařízení vlády č. 375/2017 Sb. o vzhledu, umístění a provedení bezpečnostních značek a značení a zavedení signálů, se dozvíte víc.

podlahové pásky

Kde sehnat pásku na podlahy?

Na internetu je mnoho výrobců a prodejců těchto pásek, bohužel ne vždy trefíte na kvalitní pásku, která vydrží i mechanickou námahu nebo vlhkost. Na stránkách společnosti JA Clean najdete jen ty nejkvalitnější pásky na podlahu za tu nejnižší cenu na trhu.