Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Návod: Jak získat úvěr pro začínající podnikatele

Rozjezd vlastního podnikání je velkým okamžikem pro mnoho podnikatelů, proto je důvodem k obavám z nepoznaného. Mnohdy se však setkáváme s lidmi, kteří mají relativně dobrý podnikatelský záměr, avšak se bojí žádat banku o podnikatelský úvěr nebo naopak úvěr nedostanou. V tomto článku najdete pár rad, kde můžete sehnat peníze pro své podnikání.

podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele

Úvěr pro podnikatele jako bankovní produkt je velmi rizikový a mnohdy nebývá bankovními institucemi uspokojován právě z hlediska vysoké rizikovosti. Podnikatel musí počítat s nejvhodnější nabídkou, vyšším úrokem a lustrací likvidity. O mnoho snazší to mají podnikatelé, kteří vlastní nějakou nemovitost, kterou mohou "zastavit" a sáhnout po produktu Americká hypotéka, tedy peníze na všechno. Další možností je populární kontokorent, tedy jít na svém bankovním účtu do mínusu. Výhodou tohoto produktu je minimální kontrola.

Hitem jsou start-up projekty

Velmi často můžete narazit o nadace nebo jiné organizace, které poskytují peníze pro začínající podnikatele, a hlavně jejich projekty. Hlavní výhodou je fakt, že tyto peníze nemusíte vracet. Zádrhelem je však nutnost mít určitý obnos vlastních peněz, které musejí odpovídat projektu a je nutné je doložit fakturou nebo účtenkou. Chcete-li se tohoto projektu zúčastnit, musíte si pečlivě nastudovat zadání a poté připravit svůj projekt co nejlépe podle tohoto zadání. Konkurence je totiž veliká a jen jedinečný a opravdu kvalitní projekt může zvítězit.

Crowdfunding

Stejně jako start-up granty se rozmáhá crowdfunding. Ten se zaměřuje taktéž na financování a podporu zajímavých projektů ale formou sociálních sítí. Cílem této formy je co nejvíc zaujmout společnost na sociální síti, tedy kvalitně vypracovat prezentaci svého záměru na speciálním serveru prezentaci. Následně požádáte o relativně nízkou finanční sumu a odměnou za to drobnost. Poté je potřeba nechat celou věc na lidech, kteří sami rozhodnou, zda investují své peníze do vašeho nápadu nebo nikoliv. Zaujmete-li lidi na sociální síti a vyberete požadovanou částku peněz, můžete začít s realizací projektu.

Investoři a byznys andělé pro podnikání

Další možností, jak získat podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele je investor. Tomu nesplácíte půjčku, ale dělíte se s ním o část svých vydělaných a zdaněných peněz, o zisk. Investor do podniku vstupuje jako společník firmy. Pro novopečeného podnikatele je výhodou to, že investor má zkušenosti a také kontakty, díky kterým je podnikání mnohem lepší. Pokud máte opravdu dobrý podnikatelský záměr, mohou se vás uchytit byznys andělé, tedy ti nejlepší investoři s velkým kapitálem a zkušenostmi.