Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ NENÍ TAK JEDNODUCHÁ ZÁLEŽITOST, JAK SE MOŽNÁ ZDÁ

Možná považované za samozřejmost, veřejné osvětlení nám každý večer umožňuje bezpečné přecházení silnic, určitou ochranu před zloději, kteří se schovávají ve stínech a dalších situacích. Je dobré vědět trochu více o této běžné věci, která nám pomáhá více, než si můžeme uvědomit.

red-sky-3777290 960 720

Elektrická energie je pro obce drahá

Proto je důležité pro obec zjistit co nejlepší systém, který bude fungovat efektivně, ale také levně. Jedním ze způsobů, jak lze ušetřit elektrickou energii jsou energeticky úsporné žárovky. Jako úplný základ mít kvalitní LED žárovky, které mají možná vyšší počáteční cenu, ale mají delší životnost a mnohem nižší provozní náklady.

Celý systém veřejného osvětlení dokáže víc než jen svítit

Chytrý systém VO (veřejného osvětlení) je jednodušší na správu, opravu a na zjištění chyb v systému. Je schopný navrhovat opatření pro zlepšení celkového osvětlení a ušetřit obci spoustu peněz.

I na barvě světla záleží

Respektive na jeho teplotě. Studené, domodra zbarvené světlo je vhodné na osvětlení dálnic a silnic mimo obec, jelikož zajišťuje vyšší viditelnost. Proč se tedy studené světlo nepoužívá všude? Protože modré světlo ovlivňuje veškeré živé organismy a jejich “vnitřní hodiny”. Studené světlo omezuje u lidí a zvířat tvorbu melatoninu, který způsobuje v noci únavu. Náš organismus je zvyklý ho produkovat v určitých hodinách v noci v závislosti na tom, kdy chodíme spát, jak pravidelně a kolik elektroniky večer používáte. Co s tím má elektronika společného? Právě podsvícené obrazovky vyzařují studené modré záření, které nevnímáme. Proto se doporučuje nainstalovat aplikace, které v určité hodiny potlačují modrou barvu v obrazovkách.