Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Repasovník – počítač byl neočekávaně restartován nebo došlo k neočekávané chybě

Kupovat si repasované počítače je vždycky risk, ale toto jsem opravdu nečekal. Ti, kteří prodávají tyto počítače by si měli dávat pozor na to, aby jejich produkty fungovaly skoro jako nové a ne aby se při každé příležitosti neustále vypínaly. Měl jsem s ním hned několik problémů, ale dva přetrvávaly. Pomůžete mi prosím?

rozbitý počítač

Počítač byl zabalen úplně normálně. Hromada izolepy a balícího igelitu, krabice byla kvalitní, počítač byl položen v polystyrenu tak, aby se při cestě neotloukl. První zapnutí také vypadalo dobře. Všechno naskočilo okamžitě, stačilo jen aktivovat Windows a mohl jsem tačít pracovat. Postahoval jsem si všechny potřebné programy (klasicky Chrome, Office, CCleaner a přehrávač na video) a začal jsem pracovat. Tam se ale objevil problém. Počítač byl okamžitě tak rozpálený, že jsem jej musel chvíli držet jen tak ve vzduchu, aby měl větráčet přístup ke vzduchu. Po chvíli se uklidnil, ale pak začala ta největší hrůza. Pokaždé, když jsem se pokusil spustit nějaký program, vyskočila mi chybová hláška. Potom to došlo na takovou úroveň, že se začal sám od sebe vypínat a zase zapínat. Počítač byl v takovém stavu už asi týden a fakt potřebuju urychleně udělat něco do práce.

Ve zkratce

  • koupil jsem si repasovaný počítač
  • napřed fungoval ok, po chvilcep ráce se začal přehřívat
  • nakonec pořád házel chybu a přecházel do restartu

Už opravdu nevím, co s tím. Bude stačit reinstal, nebo mám jít rovnou do reklamace? Máte případně nějaké tipy, kde sehnat nejlevnější rozbalené počítače?

poškozený počítač