Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Objemový trénink bicepsů – buďte Arnold

Konečně jste si řekli, že si splníte své fitness sny a začnete na sobě pořádně pracovat? A je vaším vzorem zrovna Arnold? Máme pro vás nachystaných několik tipů přímo od něj. Tak čtěte dál a zjistěte, jak získat takový objem, jako měl on.

činka

 První krok je vás psychický stav. V hlavě musíte mít jenom váš cíl a nic jiného. Zapomeňte chvilku na práci, na toho zmetka kvůli kterému jste cestou doma málem nabourali a na další věci, co by vás při tréninku jenom rozptylovaly. Jestli k tomu potřebujete motivační citáty nebo videa, klidně si nějaké najděte. Praví chlapi ale jedou i bez toho.

A teď konečně na cvičení, proto tu jste. Možná byste čekali, že budete muset zvedat stokilové železo a za pár dní budete mít odcvičeno. Ale ono ne. Sám Arnold říkal, že cvičíval s jednoručkami o váze zhruba 27 kg. A i přes to měl mnohem větší objem, než kulturisté, kteří zvedali skoro 50. Je to tím, že když cvičíte s vyššími hmotnosti, zbytečně zapojujete i daalší svaly. A tomu se chcete při objemovém tréninku vyhnout.

Objemový trénink bicepsů

4 základní cviky

Arnoldova cvičební rutina se skládala ze čtyř základních cviků.

  1. Zdvihy s velkou činkou s cheatingem - cheating znamená, že ke konci zapojíte i zbytek těla, abyste cvičení dotáhli ještě dál.
  2. Zdvihy s jednoručními činkami na lavici
  3. Bicepsové zdvihy s jednoručkami ve stoje
  4. Zdvihy s jednoručkou ve stoje

A že nemáte přístup k posilovně? To vůbec nevadí! Můžete si pořídit levné činky, se kterými se ke svému cíli dopracujete i doma. Nesmíte ale zapomínat na to, že cvičení není všechno. Musíte také upravit svůj jídelníček a občas si dopřát i nějaký ten odpočinek.