Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Mám rád svařené víno červené – Nasávání a odsávání

Vánoce jsou čím dál blíž a s nimi také vanoční trhy a každodenní sezení u krbu. A obě aktivity si můžete zpříjemnit svařeným červeným vínem. Dnes zjistíte, že není nasávání jako nasávání, že když nasáváte, je třeba také odsávat, a samozřejmě vám řekneme i pár tipů, jak si doma vyrobit ten nejlepší svařák.

svařené víno

Nasávání

V zimě nasáváme spoustu věcí. Kromě vánoční atmosféry nasáváme také alkohol, samozřejmě pro zahřátí. Vaječné koňaky, domácí Baileys, zbytek slivovice a už zmíněné červené víno. Vánoce se bez jakéhokoliv nasávání prostě neobejdou. 

Odsávání

A když něco nasajeme, musíme to také odsát. Po domácím svařování vína nepotřebujete obrovské odsávání svařoven, bude vám stačit otevřít okno. Pokud teda doma nemáte obrovskou varnu, to už by se vám nějaký ten větší systém určitě hodil. Ale my si vůni svařáku v zimě rádi užijeme i bez větrání.

červené víno

Recept na svařené víno

Uvařit si doma pořádný svařák není nic složitého. V základě vám stačí jenom pár věcí. My doporučujeme tyto:

  • Víno: červené, nebo bílé. Záleží jenom na vás. Ale červené je lepší.
  • Koření: při ochucování svařeného vína se můžete pořádně vyřádit. Klasika je skořice, hřebíček, badyán a další. Zkuste ale letos trošku zaexperimentovat a přidat další vaše oblíbené koření. Budete příjemně překvapeni.
  • Ovoce: do svařáku ovoce prostě patří. Naše oblíbené jsou pomeranč, jablko a citrón. Slyšeli jsme ale, že k zahození není ani takový ananas.
  • Cukr: tento krok je volitelný, protože víno spolu s ovocem je samo o sobě dost sladké. Jestli vám to ale nestačí, klidně si svařák ještě oslaďte.

Při vaření máte dvě možnosti: buď počkat, než bude víno těsně před bodem varu a nebo jej provařit a zbavit se alkoholu. Obě verze jsou ale výborné.