Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Jak vyčerpat vodu z vrtu nebo bazénu

Čerpadel existuje několik druhů, laik se v nich velmi těžko orientuje. To je někdy problémem, protože špatně zvolený druh čerpadla může způsobit spíše škody než užitek. V tomto se zaměříme na výběr nejlepšího čerpadla do vrtu.

nejlepší čerpadla do vrtů

Postup při výběru čerpadla do vrtu

Během výběrového „procesu“ nového čerpadla, musíme zohlednit tyto aspekty:

  1. Výstupní tlak - Tento parametr ovlivňuje výšku, do které schopno čerpadlo vodu vyčerpat.
  2. Průtok - Tady je důležité brát v potaz zda vybíráme čerpadlo zásobovací nebo evakuační.
  3. Čistota vody - Je rozdíl, zda čerpáme pitnou vodu nebo užitkovou či splaškovou.
  4. Provoz - Zkrátka, jak často bude čerpadlo v provozu. Lze dělit na domácí a profesionální užití.

Typy čerpadel dle čistoty vody

Obecně lze čistotu vody rozdělit na 3 skupiny a to pitná, mírně zkalená a voda splašková s pevnými částmi. Pokud je čerpadlo označeno jako na čistou vodu, nelze jim čerpat žádnou jinou kapalinu. Pevné části totiž poškodí mechanismus čerpadla. Tato čerpadla se nejčastěji používají pro zásobování vodou.

Dalším stupněm čerpadel jsou ty na zkalenou vodu, tedy mírně znečištěnou. Tato čerpadla vydrží čerpání drobných nečistot, kterými mám na mysli zejména dešťovou nebo vodu z potoků a řek. Na čerpadlech je vyznačenou, co s nimi lze čerpat, jak velké částice. Poslední skupinou jsou kalová čerpadla, která zvládnout přečerpat téměř vše. Jedná se o odolná čerpadla s poměrně nízkou dopravní výškou. Často se využívají ve výkopech nebo jímkách.

Které je které? Zásobovací nebo evakuační čerpadlo?

Zásobovací čerpadlo je uzpůsobeno pro čerpání čisté nebo mírně zakalené vody z větších hloubek. Čerpadla se dělí na rotační a vibrační. Naopak evakuační jsou vhodná pro rychlé napouštění nebo vyčerpávání vody jímek nebo bazénů. Zajímavostí je, že sání je u těchto čerpadel umístěno dole, pro co nejlepší vyčerpání.

nejlepší čerpadla do vrtů

Hobby nebo raději profi?

Tento parametr bychom neměli přehlížet, protože vybereme-li čerpadlo, byť vhodné pro naše použití, ale pouze hobby, tak provoz 24/7 přestane brzy zvládat. Proto jsou čerpadla pro domácí určena pouze při mimořádných „akcích“ a krátkodobě! Není problém načerpat bazén nebo přečerpat dešťovou vodu pro zálivku trávníku. Profi čerpadla jsou bytelné stroje, které dokáží čerpat nepřetržitě, vydrží tak vysokou zátěž.

Pokud při výběru váháte a nechcete to nechat náhodě, navštivte webové stránky a eshop společnosti REDED, specialisty na čerpadla všeho druhu.