Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Jak předejít kečovým žílám

Objevují se vám na nohou bolestivé a nehezké hrudkovité žíly a žilky? S největší pravděpodobností se jedná otzv. křečové žíly, jinak varixy. Jedná se o onemocnění žil, které bychom neměli podceňovat hrozí totiž různé komplikace. V následujícím článku si něco řekneme o tomto onemocnění o způsobu léčby a jak jim předejít.

léčba křečových žil

Křečové žíly nejčastěji postihují dolní končetiny, důvodem je tok krve vlivem gravitace. Pokud je žíla zdravá, brání se proti tomu těmito způsoby:

  • uložení hlubokých žil mezi svaly,
  • četné chlopně na vnitřních stěnách žil, které zabraňují krvi téct zpět,
  • spojky mezi hlubokým a povrchovým žilním systémem.

Prevence křečových žil

Asi nejpřesnější doporučení, pramenící přímo od lékařů jsou změny v životním stylu, stravě, pohybových návycích. Například takový aktivní pohyb v podobě opakovaně stahovaných svalů podporují správný tok krve v žilách. Doporučují se sporty:

  • běh,
  • chůze,
  • jízda na kole,
  • procházky.

Riziko křečových žil může být také důvodem, proč přestat kouřit, neboť kouření může nejen napomoci tvorbě varixů, ale také zvyšuje srážlivost krve, čímž umožňuje vznik nebezpečnějším žilním trombózám.

léčba křečových žil

Léčba křečových žil bez nutnosti operace

Tuto metodu lze použít pouze tehdy, zahájí-li se léčba křečových žil včas. Díky léčbě dojde ke zmírnění obtíží, ale postižené žíly zůstanou přítomny. Doporučuje se užívat vitamín C, E a flavonoidy, které zlepšují celkový krevní oběh a posilují žilní stěny. Tato metoda se kombinuje s nošením elastických punčoch ke stažení postižené dolní končetiny.

Léčba křečových žil operací

Chceme-li se zbavit "křečáků" doporučuje se chirurgický zákroku. Vlivem operace dochází k výraznému zlepšení, snížení obtíží nebo bolestí.Pro tuto metodu se lékaři rozhodují tehdy, jsou-li přitomný komlikace v podobě otoků, zánětů nebo nebezpečných trombóz. Při zákroku se odstraní postižené žily, pacient zůstává v nemocnici kolem 5 dnů. Po operaci jsou patrné mírné jizvy v třísle, na bérci a stehně.