Znamená pro firmy AKCE a CENA všechno?

Hemeroidy

Častým onemocněním, se kterým pacienti moc nechodí k lékaři, jsou hemeroidy. Jedná se o laické označení pro žilní pleteň, která je v oblasti konečníku. Každý má hemoroidální žilní pleteň, ale jen někdo se potýká se zdravotními potížemi s ním spojenými. Lidově bývá toto onemocnění označováno také jako „zlatá žíla“.

Číst dál: Hemeroidy

Mořská akvaristika

Mořská akvaristika se stává stále více populární. Mít doma kousek oceánu je snem mnoha akvaristů. Mořská akvaristika je náročnější než akvaristika sladkovodní, proto je potřeba zařizování vašeho osobního oceánu důkladně promyslet, abyste se mohli radovat z konečného výsledku. Základem je výběr správného akvária, čím větší akvárium je, tím snadnější je udržování biologické rovnováhy v nádrži. Následuje výběr veškeré potřebné techniky, doplňků a dekorací.

Číst dál: Mořská akvaristika

Jak vybrat terárium?

Hledáte způsob, jak oživit originálně interiér? Patříte mezi milovníky exotických zvířat? Chcete hada, chameleona či jiné pouštní zvířátko, které vnese do vašeho bytu ojedinělou atmosféru? Ještě než si takové zvíře koupíte, musíte investovat do kvalitního obydlí, které se nazývá terárium. Výběr terária není složitý, dodržíte-li několik základních kroků.

V první řadě byste si měli určit vhodné místo, kde terárium umístíte. Každé zvíře ocení dostatek denního světla. Pokud ale nemůžete nabídnout denní světlo kvůli nedostatku prostoru u oken, nahraďte ho UV osvětlením. Na osvětlení jsou velmi náročná zvířata pouštních druhů a také zvířata, která žijí v přírodě v korunách stromů. Jestliže si ale koupíte noční zvířata, pak nebudete potřebovat vysokou intenzitu světla.

Číst dál: Jak vybrat terárium?

Umělý trávník a jak se o něj starat

Moderní náhradou za klasický sportovní povrch je v současné době nejčastěji umělý trávník. Nahrazuje tak dokonale přírodní trávník, antukový povrch či betonovou plochu. Hlavní výhodou je, že umělý trávník zaručuje celoroční provoz sportovního areálů. Nadchnou vás také nízké provozní náklady a dlouhá životnost. Ale aby byla dlouhá životnost zajištěna, musí se dodržovat správná údržba trávníku, kterou byste měli přenechat profesionálům.

Číst dál: Umělý trávník a jak se o něj starat